Cábelíci FK Králův Dvůr

OHLÉDNUTÍ ZA SOUSTŘEDĚNÍM

09.02.2014

Šestnáctka králodvorských hráčů se v rámci zimního soustředění připravovala v Jičíně na jarní část České fotbalové ligy pod vedením trenéra Ladislava Bobka, se kterým jsme připravili krátký rozhovor.

Králův Dvůr absolvoval soustředění v Jičíně. Popiště nám tamní podmínky.

Do Jičína na zimní soustředění jezdím už několik let. Myslím si, že zde jsou solidní podmínky pro zimní přípravu. K dispozici jsme měli halu, trávu s umělým povrchem a plavecký bazén s vířivkami, saunou a párou. I ubytovánní v blízkém hotelu splnilo naše očekávání.

Kolik se zúčastnilo hráčů, případně kdo ještě chyběl nebo by se měl k týmu ještě připojit?

Soustředění se zúčastnilo šestnáct hráčů. Na zkoušku jsme s sebou vzali i některé hráče z nižších soutěží, které jsme si chtěli otestovat. Naopak chyběl Laušman. Pozníček a hráči FK Příbram, kteří se zatím připravují ve svém klubu.

Jaký byl program soustředění?

Trénovalo se dvakrát denně, dopoledne trénink v hale, odpoledne tréninky na umělé trávě s následným využitím bazénu. Jednou jsme měli navíc večerní aqua-aerobic.

Zkuste popsat nějakou novější nebo zajímavou tréninkovou jednotku, třeba se tím budou ostatní celky na Berounsku inspirovat.

Tréninky jsme se snažili koncipovat a zpestřit tak, aby to přineslo užitek hráčům. V hale jsme se zaměřili krom jiného na kompenzační a stabilizační cvičení, na posilování pomocného svalstva, které není ve fotbale tolik zatěžováno. V bazénu jsme k tomu využili aqua-aerobic. V hale pak flowin, což je tréninkový systém, který je založen na přirozených a plynulých pohybech. Bez doskoků a zatížení kloubů, při cvičení se využívá jen hmotnost těla, nebo i obyčejných laviček či čoček. Těch možností jak pracovat s hráči je dnes celá řada a záleží na každém trenérovi, jaké metody pro svůj tým využije.

V rámci soustředění jste sehráli dva zápasy. S mladíky z Boleslavi to bylo asi hodně běhavé?

Uvítali jsme možnost zahrát si s juniorským týmem Mladé Boleslavi. Většinu z nich jsem vedl v mládežnických kategorií Mladé Boleslavi. Všechno to jsou hráči kolem dvaceti let, kondičně i takticky dobře připraveni, takže pro náš tým výborná zkušenost a dobrá konfrontace s mládím.

Jak se vyvíjel další zápas se Železným Brodem?

Druhý zápas s divizním Železným Brodem byl v sobotu na závěr soustředění, byla znát únava z předchozích tréninků. Přes to se nám podařilo poměrně hladce vyhrát.

Co čeká na vaše svěřence do začátku mistrovských zápasů?

D o začátku mistrovských zápasů budeme trénovat v klasických týdenních cyklech podle plánu. Dohráváme turnaj na Meteoru, za čtrnáct dní jedeme otestovat juniorku Plzně. Skládáme tým, tak jako v létě „za pochodu“. Pevně proto věřím, že se nám co nejdřív podaří tým doplnit o vytipované hráče, abychom v jarních bojích mohli navázat na podzimní výsledky.

-převzato z Berounského deníku-