Cábelíci FK Králův Dvůr

Standa NOHÝNEK odpovídá

07.03.2014

Před zahájením jarní části ČFL jsme se zeptali Standy NOHÝNKA, podzimní opory zadních řad králodvorských Cábelíků na jeho pohled před začátkem fotbalového jara.

Jak hodnotíte výsledky Králova Dvora v podzimní části soutěže?

Výsledky z podzimní části byly celkem povedené, až na několik nevydařených zápasů, jako s Domažlicemi nebo Meteorem Praha, které jsme neodehráli podle našich představ. Myslím si, že mít 25 bodů po polovině soutěže je dobrý základ.

 

Přišel jste jako hráč s prvoligovými zkušenostmi. Kde všude jste působil?

S fotbalem jsem začínal v Rožmitále pod Třemšínem, ale většinu svého fotbalového života jsem strávil v Příbrami, kde jsem prošel od mládeže až k dospělému ligovému fotbalu. Po odchodu z Příbrami jsem hrál chvíli na Slovensku a rok jsem působil v Kazachstánu.

 

I v jarní sezoně Vás nakonec uvidíme v dresu Cábelíků?

Od ledna jsem se zajímal o nějaké zahraniční angažmá, které jsem chtěl ještě zkusit. Jelikož se nic zajímavého neobjevilo, domluvil jsem se s trenérem a vedením klubu na pokračování zde.

 

Jak se vám zamlouvala každoroční dávka tréninků v zimní přípravě?

Zimní příprava byla dlouhá a všichni už se těšíme na soutěžní zápasy.

 

Výsledky v přípravě nebyly moc uspokojivé, je to tím, že mužstvo se doplňuje za pochodu?

Je pravdou, že výsledky z přípravy nebyly optimální. Zkoušeli se noví hráči a mužstvo se dávalo pomalu dohromady. Až první zápasy ukážou, jak se nám povede sehrát jako tým.

 

Jaké umístění po skončení soutěže by vás uspokojilo?

Třetí liga je hodně vyrovnaná a může se ještě hodně zamotat. Budu rád, když co nejrychleji získáme jistotu udržení soutěže i pro příští rok. Chtěl bych hrát v horních patrech tabulky.