Cábelíci FK Králův Dvůr

ZE ŠTĚCHOVIC VEZEME BOD

09.03.2014

První jarní mistrovský zápas v České fotbalové lize přilákal do ochozů štěchovického stadionku pěknou návštěvu. Diváci očekávali zajímavý fotbal, a ten se také hrál. Králodvorští si přivezli od Vltavy bod za remízu.

ŠTĚCHOVICE – KRÁLŮV DVŮR 2:2

Hostující tým podal sympatický a zodpovědný výkon a zaslouženě si odváží cenný bod za remízu 2:2. Cábelíky poslal ve 13:minutě do vedení Sabou, když se nejlépe orientoval po rohovém kopu a trefil z voleje přesně k tyči. Domácí srovnali z přísně nařízeného pokutového kopu.

Po přestávce se prosadila po samostatné akci nová akvizice Cábelíků – Vladimír Bálek. Poté rozhodčí Kubec vyloučil hostujícího Neuberga. „Vyloučení absolutně neberu. Rozhodčí odpískal nesmyslný pokutový kop při standardní situaci domácích, kdy jeden z hráčů upadl a následně jsem obdržel žlutou kartu. Druhou žlutou kartu jsem obdržel za faul, který nebyl. Po rychlém protiútoku domácích došlo ke kontaktu tělo na tělo. V souboji jsem byl dříve a odebral jsem čistě míč,“ rozčiloval se vyloučený Jan Neuberg. Domácím se podařilo z náporu vytěžit vyrovnávací branku.

V 72. Minutě se síly na trávníku vyrovnaly, předčasně šel pod sprchy také domácí Pavlík. Poté se hra vyrovnala, a když v závěru neproměnil šanci hostující Sabou, skončilo utkání zaslouženou remízou. Závěr utkání prožíval vyloučený hostující obránce v zákulisí. „Samozřejmě, že jsem to prožíval emotivně. Cítil jsem obrovskou křivdu a fandil klukům, aby to zvládli i beze mě. Rozhodčí mým vyloučením hrubě ovlivnil průběh utkání, jsem přesvědčen, že bychom jinak zvítězili,“ dodal Jan Neuberg

Branky: 24. Hřebeček (pen.), 69. Jelínek – 13. Sabou, 49. Bálek

ŽK:   65. Pavlík (STE) – 24. Neuberg, 38. Sabou, 79. Kraus (KDV)

ČK (oba po 2.ŽK):  72. Pavlík (STE) – 56. Neuberg (KDV)

TJ FK Štěchovice: Sňozík – Busta, Švejda, Pavlík, Müller (K) – Baubín (46. Šittich), Hřebeček, Jelínek, Šindelář (74. Novák) – Krejčí, Pospíšil.
Náhradníci: Soukup – Novák, Kodr, Šittich, Kodr, Turea

FK Králův Dvůr: Michňa – Nohýnek, Neuberg, Zelenka, Soldát – Petr (K), Procházka (90+2. Dušek), Sabou, Varaďa – Bálek, Franěk (60. Kraus (90. Vybíral)).
Náhradníci: Mojžíš – Vybíral, Dušek, Šilhavý, Kraus, Vosýnek, Dochtor

Rozhodčí: Kubec – Grimm, Šauflová ,      ..  Diváci: 320