Cábelíci FK Králův Dvůr

NA ÚVOD VÍTĚZSTVÍ

12.08.2017

Po středečním vypadnutí z poháru vstoupili králodvorští Cábelíci vítězně do podzimní části Fortuna České fotbalové ligy, když v úvodním kole porazili nepříjemného soupeře z východu Čech.

FK KRÁLŮV DVŮR – SK PŘEVÝŠOV 3:1 (2:1)
Branky: 25. Balšánek, 45+1. Eliáš, 73. Procházka – 33. Kraják (PK)
ŽK: Krček, Soldát, Eliáš (KDV) – Kraják, Věchet, Živný (PRV)

V bojovném utkání se střídala hra na obou koncích hřiště bez větší šance, po úvodních 20. minutách se přeci jen prosadili domácí, když si Jakub BALŠÁNEK na hranici velkého vápna připravil palebnou pozici a trefil přesně na zadní tyč – 1:0. Hosté se snažili o vyrovnání a z jednoho průniku se dostali až před domácího Krčka, který si pomohl nedovoleným zákrokem a následovala penalta. Tu bezpečně proměnil hostující KRAJÁK a vyrovnal na 1:1. Domácí ale stihli ještě do poločasu vstřelit branku, když se po rozehraném rohu a následném centru dostal k míči Petr ELIÁŠ a z blízka překonal hostujícího Petra – 2:1.

Ve 2.poločase byli opticky na míči více hosté, ale domácí čekali na příležitost, jak pojistit svoje vedení. To se jim podařilo až v 73.minutě, když se po rychlém úniku z pravého křídla dostal Michal PROCHÁZKA až před brankáře a z hranice velkého vápna se trefil přesně k tyči - 3:1. Zbytek utkání si již domácí zkušeně pohlídali a za pomoci několika střídání dokráčeli k vítězství a zisku 3 bodů.

FK Králův Dvůr: Krček – Bouček, Matas, Soldát, Zelenka – Kraus (60.Ježdík), Eliáš, Balšánek (88.Černý), Procházka (86.Dochtor) – Hájek (55.Hlinka), Šlapák (80.Břížďala)
Náhradníci: Vávra – Ježdík, Hlinka, Břížďala, Dochtor, Bohánek, Černý

SK Převýšov: Petr – Veselka, Černý, Jarkovský (84.Vyšehrad), Špidlen – Labík (73.Bláha), Sedláček (75. Zezula), Hynek, Kraják, Věchet (77.Živný) – Korba (67.Bastin)
Náhradníci: Stejskal – Bastin, Vyšehrad, Bláha, Živný, Zezula, Kosař

Rozhodčí: Váňa – Štefan, Machýček . . . . diváků 200