Cábelíci FK Králův Dvůr

NA BENEŠOV TO STAČILO . . .

30.09.2017

V rámci 8. kola Fortuna ČFL se králodvorští Cábelíci utkali ve středočeském derby s mužstvem SK Benešov, které v posledních 5 kolech vstřelilo 1 branku a získalo pouze 2 body za penaltovou výhru ve Štěchovicích. Domácí naopak z posledních 4 utkání získali 9 bodů a podlehli pouze na Vltavínu a v úspěšné bodové sérii chtěli pokračovat.

FK KRÁLŮV DVŮR – SK BENEŠOV 1:0 (1:0)
Branka: 30. Růžička (KDV)
ŽK: Kraus, Hlinka, Bouček, Břížďala, J.Ježdík (KDV) – P.Ježdík, V.Ježdík, Čapek (BNS)

Utkání se hrálo za krásného počasí na dobře připraveném trávníku, domácí Cábelíci se hned od úvodu utkání snažili ohrozit branku hostí, ale pokusy Procházky a Šlapáka mířily mimo tyče. V 18. minutě pro zranění na hlavě odstoupil domácí Zelenka, nahradil ho Jiří Ježdík a na trávníku se tak objevilo kompletní trio bratří Ježdíků (Václav a Petr v dresu Benešova). O osudu utkání rozhodla 30. minuta, po rozehraném rohovém kopu se dostal míč zpět k Balšánkovi, který našel přesným centrem na malém vápně volného Michal RŮŽIČKU a ten hlavou s pomocí břevna překonal hostujícího Mezhieva – 1:0. Do poločasu se skóre nezměnilo a tak do kabin odcházeli spokojenější domácí Cábelíci s těsným vedením.

Ve druhém poločase měli domácí Cábelici mírnou převahu, ale žádnou z nabízených šancí nedokázali proměnit. Hosté se sice snažili střídáním a přeskupením sestavy zvrátit vývoj utkání, ale dobře fungující domácí obrana je nepustila do žádné větší šance a pomohla tak již potřetí za sebou v domácím prostředí uhájit čisté konto, když tentokrát se v brance objevil Zdeněk Vávra. Ziskem 3 bodů se Cábelíci posunuli po sobotních zápasech na dělené druhé místo v tabulce ČFL.

FK Králův Dvůr: Vávra – Bouček, Růžička, Soldát, Zelenka (18.Ježdík) - Břížďala, Balšánek 79.Bohánek), Eliáš, Kraus – Procházka (90.Černý), Šlapák (64.Hlinka)
Náhradníci: Bohánek, Brehin, Černý, Hlinka, Ježdík, Krček, Matas

SK Benešov: Mezhiev – Ngimbi, Vrňák, Zákostelský, P.Ježdík – Artemuk (79.Filip), Čapek, Farkaš (46.Balata), Hrebeniuk (67.Telnar), V.Ježdík - Turek
Náhradníci: Balata, Filip, Rataj, Rotbauer, Telnar

Rozhodčí: Cihlář - Cupl, Simbartl . . . diváků 190