Cábelíci FK Králův Dvůr

HODNOCENÍ PODZIMU U-19 (starší dorost)

10.01.2018

Před zahájením jarní části fotbalových soutěží se pokusíme zhodnotit činnost jednotlivých mužstev FK Králův Dvůr očima jejích trenérů. Po podzimu odehráno 12 zápasů se ziskem 16 bodů (4 výhry, 44 remízy, 4 prohry) a celkovým skóre 25:26.

Dosavadní výsledky staršího dorostu ukazují, že po velmi dobrém jaru  jsme i v letošním ročníku schopni hrát v první polovině tabulky. Odešla sice páteřní osa týmu /r.1998/ do dospělého fotbalu, ale vzhledem k zapojení mladších ročníků /2000 a 2001/ již v jarní sezóně, se podařilo celkem dobře navázat. A při výkonech jaké kluci podávají, si ani jiné cíle klást nemůžeme.  Je pravda, že v některých utkáních bylo znát, že v klubu vypadl celý ročník hráčů 1999, který je hlavní věkovou kategorií staršího dorostu v letošní sezóně, ale ti mladší to vzali za správný konec. Hrajeme dle mého názoru pohledný fotbal. Snažíme se o kombinaci s častým zakončením, kdy si vypracujeme i mnoho šancí, ale bohužel nás „občas“ zradí koncovka/gól/.  A jak to již bývá a platí, nedáš – dostaneš. Chvíle, kdy upustíme od naší hry, tzv. něco na nás „padne“, kluci začnou sólovat, nepřihrávají si, bezhlavě nakopávají míče, přestanou běhat a fotbal je pryč, se vyskytují již jen ojediněle. A po důraznější domluvě jsme schopni se vrátit k původní hře.

Ale trenéři jsou vždy nespokojeni. To už tak bývá, a nelze jen kritizovat. Kluci hrají většinou opravdu dobře a některým akcím nezbývá, než zatleskat. A dle vyjádření některých trenérů po utkání se naše hra líbí i soupeřům.

Důležité je, že kluci již pochopili, že každé místo na hřišti je pro úspěch kolektivu důležité. Někdo góly dává, jiný jim zabraňuje. Fotbal je hra kolektivní, a tady je parta v mužstvu velmi dobrá, u většiny je zde snaha udělat pro úspěch kolektivu maximum. A motivace, která všechny žene dopředu?  Radost ze hry. To se potom projeví i na výsledcích. Tréninková morálka je až na výjimky na dobré úrovni a proto nebudeme nikoho prosit a přemlouvat, aby chodil, každý by si měl v hlavě srovnat, co vlastně chce a co je pro tým a dobrou partu ochoten udělat.

Osobně mám radost ještě z jedné věci. A to, že odcházející kluci z ročníku 1998, jmenovitě Jirka Černý a Honza Váca se zapojili v rámci realizačního týmu. A byť již sami hrají dospělý fotbal, aktivně se zapojili do tréninkového procesu staršího dorostu.

Karel Mencl ml.

hlavní trenér U-19