Cábelíci FK Králův Dvůr

CÁBELÍCI 2012

09.02.2018

Na konci léta 2017 se otevřela možnost v klubu „Cábelíků“ pro děti ročníku 2012 a mladší začít dělat první fotbalkové krůčky. Hojnou účastí téměř 20ti chlapců při náboru se začala tvořit nová parta kamarádů a trenérů. Od září, kdy jsme začali trénovat dvakrát týdně, kluci začali rozšiřovat svoje pohybové a fotbalové dovednosti a trenéři zase začali poznávat, jak velkou radost dokáže sport ve spojení s dětmi nabídnout. Každým tréninkem kluci sami sobě dokazují, j...ak čas strávený s míčem a ostatními kamarády se vyplatí, jejich zdokonalení je znatelné.

Po čtyřech měsících tréninků jsme v neděli 21.1.2018 po brzkém probuzení do zasněženého rána jsme vyrazili na první turnaj našich malých Cábelíků do Rokycan, kde na nás čekalo velice příjemné sportovní prostředí. Na turnaji jsme se utkali s dalšími 8mi týmy, systémem každý s každým, vždy ve formacích 3+0 s délkou zápasu 10minut. Celkově jsme za celý turnaj nastříleli 16 branek, za co patří klukům velká pochvala, ale bohužel ani v jednom zápase to nebylo více než jich dal náš soupeř. To ale našim klukům na elánu neubralo a všechny zápasy odehráli co jim síly stačily, i když s délkou turnaje a konfrontací s občas zdatnějšími soupeři a také soupeřkami rychle ubývaly.

Kluci si z turnaje odvážejí to nejdůležitější - spoustu nových zážitků a zkušeností a již nyní se těšíme na další tréninky, kde budeme muset zapracovat na fyzické připravenosti a bojovnosti, abychom byli na dalších blížících se turnajích ještě úspěšnější.

Trenéři David, Radek a Milan