Cábelíci FK Králův Dvůr

JAKUB BALŠÁNEK ON-LINE

05.03.2018

Dalším hostem při on-line rozhovoru Berounského deníku byl ve čtvrtek 1. března kapitán králodvorských Cábelíků Jakub Balšánek.

DOTAZ: Jste z fotbalové rodiny a jak vám podle ní jde? Co vás přivedlo k němu přivedlo?

ODPOVĚĎ: Dobrý den, Míšo. Ano jsem, tatínek hrával za Bohemians Praha a další pražské kluby, dědeček byl brankářem. Myslím, že rodině se můj fotbalový styl líbí (smajlík). Fotbal mě odmala bavil, kopali jsme s klukama za barákem. Později jsem se rozhodl, že bych chtěl někam chodit pravidelně, tuším, že jsem začal v klubu kolem osmi let.

DOTAZ: Jako sportovec jste určitě sledoval olympiádu. Vstával jste na některé zápasy a dělalo vám to problém? Pokud jste vstával, jak jste pak zvládal tréninky?

ODPOVĚĎ: Olympiádu jsem po očku sledoval, ale že bych byl vyloženě tak velký fanda a kvůli něčemu si přivstal, to se nestalo. Na hokej, Ester a další jsem pak koukal ze záznamu.

DOTAZ: Na hřišti jste nepřehlédnutelný. Je to tak i v životě? Prozraďte mi něco ze svého soukromí, třeba jestli jste zadaný....

ODPOVĚĎ: Snad je to v pozitivním slova smyslu. Myslím, že jsem veselý, nezkazím žádnou srandu, na hřišti hlučný, ale v běžném životě tišší, držím lehčí odstup a až poté se otevřu. Ale možná si to myslím jen já (smajlík). Ano, mám přítelkyni.

DOTAZ: Co s vámi dělá zimní příprava, kterou nemají hráči rádi. Jak jste na tom vy?

ODPOVĚĎ: Já jsem jedním z těch, kteří zimní přípravy moc nemusí, dlouhá pauza, běhání, jen se trénuje bez soutěžního utkání, zima, brzy tma, ale poslední roky se trend mění a téměř všechny tréninky probíhají na hřišti, takže už to není taková dřina a nuda jako před x lety.

DOTAZ: Ahoj Jakube, slyšel jsem, že se rád napiješ, je to pravda? Další otázka je, jestli si myslíš, že si měl nebo máš na to zahrát si vyšší soutěž než jen 3.ligu? Díky za odpověď

ODPOVĚĎ: Krásná otázka Davide. Asi jako každý člověk si jednou za čas nějaký ten drink dám, ale pravidelnost v tom jistě není. Ve dvaceti to šlo přeci jen lépe (smajlík). Abych řekl pravdu, myslím že jsem výkonnost a ambice na vyšší soutěž měl, bohužel to dopadlo jinak, ale zase jsem získal jiné zkušenosti a nestěžuji si. Momentálně jsem již na fotbalistu v pokročilém věku, dává se přednost mladším a já se nikam neženu.

DOTAZ: Jakube, jak vzpomínáte na bývalého trenéra Saboua, pod nímž jste podával vynikající výkony a s čím jdete do jarní sezóny? Předem děkuji za odpověď. K.Jandera.

ODPOVĚĎ: Děkuji. Samozřejmě na něj vzpomínám a i s klukama v šatně na něho občas zavzpomínáme. Měl s námi specifický vztah (stejně jako momentálně Tomáš Šilhavý), že jsme byli spoluhráči. Měl náš respekt, byl jedním z nás a rval se za nás. Do jarních bojů jdeme bojovat a umístění v první pětce a předvádět kvalitní fotbal, který by nalákal více diváků na naši tribunu.

DOTAZ: Dobrý den, rád bych se zeptal k jakým změnám došlo v kádru ,,A" týmu přes zimní přestávku. Dále by mě zajímalo, kde všude za svojí fotbalovou kariéru, jste působil.

ODPOVĚĎ: Dobrý den, Jonáši. Odešel Karel Soldát a Adam Hájek, přišli univerzálové Ruda Novák z Plzně, Tomáš (Kenny) Šebek a Michal Hell. Kariéru jsem začínal na Kladně, v dospělém věku jsem pak hrával za Liberec, Jablonec, Vlašim, Vltavín, Kunice, Louňovice.

DOTAZ: Dále bych se zeptal, na jakém místě budou Cábelici na konci sezóny? S jakým místem byste Vy osobně byl spokojený?

ODPOVĚĎ: Já bych byl spokojený s umístěním v první pětce. Tipuji, že skončíme právě na 5. místě (smajlík).

DOTAZ: Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli ve volných chvílích se věnujete i jiným sportům. Myslím rekreačně, pro zábavu. Jste zadaný?

ODPOVĚĎ: Dobrý den. Ano věnuji, sport obecně mám moc rád, občas si zahraji malou kopanou, badminton, moc rád hraji golf (poslední dobu to flákám), lyžuju atd... Ano, jsem zadaný.

DOTAZ: Dobrý den, kdo se vám stará o vlasy a vůbec o image. Kdo je v kabině největším manekýnem?

ODPOVĚĎ: Dobrý den, o vlasy a celkovou image se starám sám, jinak mám svoji oblíbenou kadeřnici, samozřejmě si nechám občas poradit od přítelkyně či rodiny. To je těžká otázka, fén v kabině a zrcadlo používám snad jenom já, vyloženě žádný manekýn v kabině není. Tak řeknu asi Šlapiho a jeho nepřehlédnutelné ponožky.

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně úspěchů ……