Cábelíci FK Králův Dvůr

KONEČNĚ VÍTĚZSTVÍ

05.05.2018

Králodvorští Cábelíci se konečně dočkali vítězství, když v utkání 26.kola Fortuna ČFL zdolali pražský Vyšehrad těsně 1:0

FK KRÁLŮV DVŮR – FC SLAVOJ VYŠEHRAD 1:0
Úvod utkání byl oboustranně hodně opatrný, více ze hry měli přece jen domácí hráči, ale obrany fungovaly spolehlivě. Až ve 37.minutě se zrodila první velká šance zápasu. Domácí Bouček dostal krásný míč od Balšánka, míč mu bohužel odskočil, stihl si ještě udělat ale kličku před dobíhajícím brankářem a... poslal míč zpět na velké vápno, kde si na něj naběhl M.Procházka, ten ale odkrytou bránu míjí. O minutu později bylo horko také na druhé straně, Drobílkův centr konečně padl na úrodnou půdu a našel hlavu Hradeckého, ten trefuje pouze břevno! Dorážet se snažil ještě Madej, ten ale stál v ofsajdu, gól tedy neplatil. Těsně před poločasem ještě obrovská šance domácích!! Bohánek krásně našel obloučkem hlavu Krause, který mířil na zadní tyč, bránu ale netrefil a těsně minul.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s odhodláním konečně vstřelit branku a získat 3 body, hosté však pozorně bránili a vyráželi do rychlých protiútoků. V 60.minutě měli domácí měli velkou šanci! Balšánek krásně na zadní tyči našel spoluhráče, ten ještě posunul pod sebe na M.Procházku, ten ale tvrdou ranou těsně přestřeluje bránu! Až v 69.minutě se Cábelíci dočkali a střílí úvodní branku zápasu! M.Procházka na pravé straně obešel 2 obránce, nacentroval až na zadní tyč na Martina KRAUSE a ten už měl snadnou práci, odkrytou bránu trefil a dává tak první gól zápasu – 1:0!

Hosté pak hru otevřeli a domácí měli ještě několik „skoro“ šancí jak pojistit vedení, ale další branku už nepřidali. Hosté naopak dvakrát zahrozili a jen výborné zákroky brankáře Krčka udrželi domácím těsné vedení. V 79.minutě se po centru Šlapáka dostal k hlavičce M.Kraus, hosty však od pohromy zachránilo břevno. Když těsně před koncem neposoudil hlavní rozhodčí zákrok Bohánka v pokutovém území na hostujícího Haška jako faul, udrželi domácí Cábelíci těsné, ale zasloužené vítězství.

Branka: 69. Kraus (KDV)
Žluté karty: Matas, Bohánek, Bouček, Ježdík (KDV) – Hradecký (VYS)

FK Králův Dvůr: Krček – Bohánek, Matas, Hell, Zelenka - Kraus, Bouček, Šebek, Balšánek (77.Ježdík) – Procházka (83.Novák), Šlapák (88.Břížďala)
Náhradníci: Břížďala, Novák, Bican, Černý, Růžička, Ježdík, Vávra

FK Slavoj Vyšehrad: Procházka – Václavek, Drobílek, Matějka (C), Doležal, Jakab (55.Máče), Madej, Černý (66.Hašek), Kostorek, Hradecký, Čtvrtníček
Náhradníci: Hampapa, Toman, Drozd, Hašek, Máče

Rozhodčí: Cihlář – Štrincl, Szikszay . . . . diváků 150