Cábelíci FK Králův Dvůr

CÁBELÍCI ROZSTŘÍLELI ČÍŽOVOU

16.06.2018

Páteční podvečer přinesl poslední utkání letošního ročníku Fortuna ČFL, soupeřem králodvorských Cábelíků byla jasně sestupující jihočeská Čížová.

FK KRÁLŮV DVŮR – SOKOL ČÍŽOVÁ 6:2 (5:0)
Branky: 10. Novák, 13. Procházka, 29. Procházka, 33. Ježdík, 39. Novák, 64. Šebek – 78. Zahrádka, 86. Zahrádka ...
ŽK: Černý (KDV)
Rozhodčí: Musil – Váňa, Šafránková . . Diváci: 140

Už v 11. minutě tady máme úvodní branku dnešního zápasu. Hosté naprosto nezvládli bránění rychlého útoku domácích, na levé straně zatáhl míč Břížďala, na jeho zpětnou přihrávku si naběhl Ruda NOVÁK a střelou k tyči otevřel brankový účet zápasu – 1:0. Za dvě minuty se opět mění skóre, po přihrávce Krause se uvolnil Michal PROCHÁZKA, který bez problémů prostřelil hostujícího Kratochvíla – 2:0. Ve 22. minutě se ke slovu dostali také hosté, v pokutovém území vznikla menší skrumáž, po které se jeden z hostů dostal do zakončení, ale Špicl stačil zachytit balón na brankové čáře.

V 29.minutě se prosadili opět domácí, Novák měl na pravém křídle opravdu až příliš času na centr, který využil tím nejlepším možným způsobem. Na vzdušnou nabídku si naskočil MICHAL PROCHÁZKA, který nekompromisně zacílil hlavou k tyči – 3:0. Kolotoč domácích pokračoval, ve 33. minutě rozehrál rohový kop Balšánek a parádní ránou z první střílí Jiří JEŽDÍK další branku – 4:0. Do poločasu domácí ještě jednou skórovali, Břížďala našel na hranici pokutového území Rudu NOVÁKA a ten střelou k tyči nedal Kratochvílovi v brance šanci – 5:0.

Do 2. poločasu obě mužstva hromadně vystřídala, u domácích 4 a u hostů 2 noví hráči. To se samozřejmě projevilo, tempo hry opadlo a zápas se zřejmě v poklidu dohraje. V 64. minutě jsme se konečně dočkali velké šance, která končí další brankou! Z pravé strany nacentroval Zelenka a Tomáš ŠEBEK vstřelil hlavou první ligovou branku – 6:0. V 78. minutě se hosté se přeci jenom dočkali! Za hranicí velkého vápna si na prsou zpracoval míč Roman ZAHRÁDKA a z voleje poslal utěšenou střelu, která skončila přesně u tyče domácí branky – 6:1. V 87. minutě je tu druhá branka hostů. Domácí chybovali v rozehrávce, následovala rychlá přihrávka za obranu a Roman ZAHRÁDKA se podél vybíhajícího brankáře nemýlil a snížil na konečných 6:2. Ve zbytku zápasu se již nic nestalo a tak se králodvorští Cábelíci rozloučili se sezonou 2017 – 2018 vysokou domácí výhrou.

FK Králův Dvůr: Špicl – Zelenka, Růžička, Matas, Břížďala (46. Hell) - Kraus, Balšánek, Bouček, Ježdík (46. Šebek) - Novák (46. Černý), Procházka (46. Bican)
Náhradníci: Krček – Hell, Šlapák, Bican, Černý, Bohánek, Šebek

Sokol Čížová: Kratochvíl – Pedro (46. Kunt), Novák, Rozhoň, Held, - Zahrádka, Dvořák, Mudra, Bálek, Janda - Jirouš (46. Zikmund)
Náhradníci: Přibyl – Nečas, Kočí, Fenyk, Zikmund, Kunt