Cábelíci FK Králův Dvůr

KONEČNĚ VÍTĚZSTVÍ

07.10.2018

Měsíc si museli králodvorští Cábelíci počkat na vítězství ve Fortuna ČFL, v utkání s východočeskou Jiskrou nakonec po 3 brankách berou zaslouženě 3 body.

FK KRÁLŮV DVŮR – JISKRA ÚSTÍ n/O. 3:0 (2:0)
Branky: 24. Procházka, 30. Bouček, 75. Balšánek
ŽK: Bohánek, Balšánek (KDV) – Chleboun, Souček (UNO)

Domácí Cábelíci pozměnili sestavu i rozmístění, na hrot se k Procházkovi posunul Ruda Novák, na pravou stranu obrany Bouček a v záloze dostal šanci Dolák. Změny prospěly, od úvodu utkání se domácí tlačili do útoku, ale do pořádné šance se dostali až ve 24. minutě, když na levé straně se šikovně uvolnil Dolák, jeho zpětnou přihrávku pustil Kraus za sebe a Michal PROCHÁZKA se trefil přesně k tyči – 1:0. Za dalších 6 minut se Cábelíci radovali podruhé, Kraus rozehrál zleva trestný kop, který na hranici malého vápna prodloužil hlavou Josef BOUČEK a míč zapadl k zadní tyči – 2:0. Až do konce poločasu nepustili Cábelíci soupeře do hry, škoda jen, že střela domácího Zelenky skončila na zadní tyči a hosté další závar ubránili.

Do 2. poločasu vstoupili hosté s větší snahou o útočení, několikrát se jim podařilo domácí přečíslit, ale do větší šance se nedostali. V 64. chtěli domácí penaltu, když po centru Krause hlavičkoval Procházka do ruky jednoho z hostujících obránců, ale hra pokračovala. Následně pak přišla největší šance hostů, střelu zpoza velkého vápna do pravé šibenice zlikvidoval skvělým zákrokem domácí Krček. V 75. minutě přišlo pojištění výsledku, po tlaku Nováka na obranu hostů se míč odrazil k Jakubu BALŠÁNKOVI na pravou stranu šestnáctky a jeho zakončení na zadní tyč skončilo brankou na 3:0. Zbytek zápasu se již dohrál v poklidu a domácí zaslouženě získali 3 body do tabulky ČFL.

FK Králův Dvůr: Krček – Bouček (46. Bohánek), Rendla, Hell, Zelenka - Kraus, Šebek, Balšánek (76. Šlapák), Dolák (69. Hejda) - Procházka, Novák (80. Břížďala)
Náhradníci: Špicl – Břížďala, Šlapák, Hejda, Bohánek, Nehoda, Černý

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: J. Krátký – Chleboun, Lněnička, Falta, Nikodem, Souček (C), Langer (46. Mory, 85. Pinkava), Smejkal, Čech, Pazdera (79. Brabec), Tichý
Náhradníci: Jech – Mory, Brabec, Pinkava

Rozhodčí: Štrincl – Szikszay, Cihlář . . . Diváci: 150