Cábelíci FK Králův Dvůr

CÁBELÍCI ZDOLALI SPARTU

17.04.2014

Zajímavé utkání bylo k vidění na pražském Strahově, kde rezerva Sparty sehrála utkání 33. kola České fotbalové ligy s králodvorskými Cábelíky. Domácí hráči Jurdík, Krátký a Sýkora museli sice vinou zranění střídat, Sparťané se i tak dostali do vedení díky penaltě Martina Nového, ale soupeř okamžitě odpověděl a poté z penalty zápas otočil a dotáhl do vítězného konce.

„Sice nás posílilo pět hráčů A-mužstva, ale tři z nich jsou po zranění. Na lavičce jsme měli Karafiáta, který dobral antibiotika. K tomu přišla další vynucená střídání," nastínil problémy se sestavou trenér Hašek.

AC Sparta Praha B – FK Králův Dvůr 1:2 (0:0)

Branky: 52. Nový (PK) – 54. Bálek, 73. Petr (PK)

ŽK: Karafiát, Polom – Kraus.

Sparta B: Nguyen – Krátký (45. Nový), Polom, Bederka, Hybš – Reiter (78. Macháč), Hašek ml., Matoušek, Sýkora (56. Karafiát), Pešek – Jurdík (41. Hájek),

FK Králův Dvůr: Michňa – Petr,Soldát, Hohýnek, Zelenka - Varaďa, Sabou, Zelenka, Neuberg, Kraus (90. Vybíral) - Dušek, Bálek.

Rozhodčí: Makovička – Benedikt, Rejžek  .  .  .Diváci: 105.

Milan Jurdík už v 5. minutě po střele Matouška dorazil míč za záda gólmana Michny, ale o radost z gólu jej připravil zdvižený praporek. V 18. minutě pronikl po pravé straně Reiter, který přihrál před bránu Jurdíkovi, ale ten neprostřelil clonící obránce. Jurdík si v souboji se soupeřem zranil kotník a sparťanský forvard pět minut před koncem poločasu nakonec odkulhal na lavičku. Ještě před poločasovou přestávkou musel střídat i Marek Krátký, kterému kopačka hráče hostů ošklivě roztrhla holeň.

Chvíli po změně stran se domácí dočkali vedoucí branky. Po Zelenkově nešťastném zásahu rukou sudí Makovička nařídil pokutový kop, který s přehledem proměnil Martin Nový a Sparta B vedla 1:0. Příznivý výsledek však byl krátce po rozehrávce pryč. Vladimír Bálek zakončil povedenou individuální akci z pravé strany střelou k bližší tyči a Nguyen se po míči natahoval marně. V 73. minutě pak Hybš fauloval Saboua v pokutovém území a Makovička tentokrát nařídil penaltu pro hosty. Míč si postavil na značku pokutového kopu Milan Petr, který se rovněž nemýlil. Vyrovnání v závěru mohl přinést Nového přímý kop z 18 metrů, ale trefil jen břevno a tak Sparta B prohrála s Královým Dvorem 1:2.

„Neudrželi jsme vedení. I kvůli zmíněným problémům se rozpadla organizace naší hry a dohrávali jsme v rozpoložení, které nám nedávalo pomyšlení na zvrat. Nepamatuji si, že bych někdy musel v zápase třikrát střídat kvůli zranění. Bohužel jsme ani neměli moc variant na střídání," líčil po zápase Martin Hašek starší. „Jsem přesvědčený, že kdybychom byli trochu zkušenější, možná o rok starší, tak bychom dokázali uhrát výsledek na 1:0," dodal kouč Sparty B.

Ohlasy k utkání ze šatny Cábelíků:

Vladímír Bálek, střelec vyrovnávací branky:
Z mé strany to dnes nebylo úplně optimální, limitovalo mě zranění levého nártu z utkání z Admirou. Zvažoval jsem, zda mám vůbec nastoupit, utkání jsem odehrál pod práškama.. Jsem proto moc rád za vítězství a za vstřelený gól. Gólové situaci předcházela přihrávka od Jakuba Duška, já jsem si míč zasekl doprostřed hřiště a vystřelil zpoza dvou sparťanských hráčů po zemi k tyči. Brankář míč zřejmě neviděl, reagoval pozdě, na míč konečky prstů sice dosáhl, ale střela zapadla přesně k pravé tyči.

Milan Petr, kapitán, střelec vítězné branky z pokutového kopu:
Na penaltu jsme určeni tři hráči. Já, Jirka Sabou, který byl faulován a Rosťa Varaďa, ten ji minulý zápas neproměnil. Takže jsem si míč vzal já a již před střelou jsem byl rozhodnutý, že ji kopnu po pravé ruce gólmana. Cením si, že jsme dokázali otočit utkání, ve kterém jsme prohrávali a k tomu na Spartě, která byla posílena o 5 hráčů širšího kádru A-týmu. Vezeme velice cenné tři body, které nás posunuli do klidnějších vod tabulky. Příští utkání pojedeme s pokorou do Jiren, které hrají o postup, ale pokusíme bodovat i tam...

Jiří Sabou, záložník:
Podali jsme kvalitní týmový výkon, byly tam ale i nadprůměrné výkony individuální, domácí jsme nepustili do výraznějších brankových příležitostí. Druhou půli jsme Spartu místy přehrávali i kombinačně, konec utkání jsme navíc zvládli super i takticky. Mám velkou radost, i když já osobně toho mám plné zuby, utkání jsem dohrával silou vůle, tři utkání během jednoho týdne už jsou na mě asi dost.. :-)