Cábelíci FK Králův Dvůr

VYSOKÉ VÍTĚZSTVÍ CÁBELÍKŮ

22.05.2019
Kdo si nechal v sobotním dopoledni ujít třetiligový zápas Králova Dvora s Velvary, hodně prohloupil. Cábelíci předvedli nejlepší výkon sezony, když počastovali nebohé Velvary osmi góly. Hattrickem se zaskvěl domácí Jiří Sedláček.
 
FK KRÁLŮV DVŮR – TJ VELVARY 8:1 (3:0)
Králův Dvůr byl od začátku lepším týmem. Dařila se mu kombinace a rychlý přechod do útoku. „Z kluků bylo cítit, že chtějí čekáni na domácí tříbodovou výhru ukončit. Myslím si, že o výsledku rozhodla hlavně naše vysoká produktivita, když jsme dávali góly z téměř každé šance,“ uvedl trenér vítězného celku Tomáš Šilhavý.
 
Hosty načal na konci první dvacetiminutovky Jiří Sedláček, po něm si připsal gól po vyšachování velvarské obrany David Kůžel. Velvary měly za celý zápas pouze tři příležitosti, první z nich bylo nastřelené břevno Krčkovy branky.
 
„I v naší obraně určitě okénka byla, ale samozřejmě pro každý tým, který prohrává v zápase vyšším rozdílem je pak těžké se zvednout a utkáni zvrátit nebo alespoň zkorigovat. Pak to měla naše obrana samozřejmě ulehčené,“ předjímá další dění na hřišti Šilhavý. Do půle totiž přidal třetí gól do sítě hostů po parádní akci kapitán Jakub Balšánek.
 
Domácí se s takovým vedením nespokojili a hned po obrátce se prosadil Jiří Sedláček, na kterého gólově navázal Martin Petr a po něm se prosadil opět Jiří Sedláček. Velvary dokázaly vstřelit čestný gól Tomášem Tenklem, ale po centru Balšánka se hlavou trefil Rudolf Novák. Na konečných 8:1 pečetil svým druhým gólem v utkání David Kůžel.
 
Všechny branky domácích byly z ranku hezkých po kombinačních akcích. „Zůstaňme však nohama na zemi, zas taková gólová mašina nejsme, abychom mohli soutěžit o to, která branka je hezčí. Každého gólu si vážíme stejně a jsme za tak vysokou výhru rádi,“ řekl domácí kouč.
 
Ten si nevzpomíná, že by tak vysokou výhru v dospělém fotbale zažil na vlastní kůži, navíc za Králův Dvůr: „Asi ne, ale žádnou senzaci bych z výsledku nedělal. Občas prostě ve sportu podobné výsledky přijdou a určitě není potřeba je nějak zvlášť vyzdvihovat nebo se z nich hroutit.“
 
Branky: 19., 49. a 62. Sedláček, 30. a 84. Kůžel, 42. Balšánek, 60. Petr, 77. Novák – 67. Tenkl.
Rozhodčí: Raplík, Drábek, Brychta.
ŽK: Ludvík, Doležal, Tenkl, Obrtlík (všichni VEL).
Diváků: 205.
 
FK Králův Dvůr: Krček - Bouček (63. Bíba), Hell, Novák, Zelenka - Petr, Šebek, Balšánek, Dolák, Sedláček (79. Rešl) - Kůžel (84. Nejedlý).
 
- Berounský denik -