Cábelíci FK Králův Dvůr

PÁTEK = VÝHRA CÁBELÍKŮ

21.09.2019

Již tradičně v pátek podvečer sehráli králodvorští Cábelíci utkání 7. kola Fortuna ČFL a počtvrté za sebou doma zvítězili za 3 body.

FK KRÁLŮV DVŮR – LOKO VLTAVÍN 2:0 (2:0)
Branky: 23. Krejdl, 34. Novák
ŽK: Osvald, Krček (KDV)

Od úvodu utkání se domácí tlačili před branku Vltavínu, už v 5. minutě se dostali do šance, ale hlavička končí těsně vedle branky Štorce. Za chvílí Cábelíci zahrozili znovu, proti střele z levé strany vápna pomohla hostům bližší tyčka a potom zaskakoval obránce za již překonaného brankáře.

V 16. minutě se na středu hřiště uvolnil Balšánek a jeho střela z dobrých 25 metrů protáhla Patrika Štorce a ten s potížemi u přední tyče vyrazil balón na roh. Ve 23. minutě se skóre již měnilo, na levé straně se uvolnil Zelenka a jeho centr proměnil hlavou Daniel KREJDL na přední tyči ve vedoucí branku domácích – 1:0.

Cábelíci i nadále pokračovali v tlaku, ve 29. minutě se na penaltě znovu pěkně uvolnil Krejdl, ale jeho střela těsně minula vzdálenější tyč Štorcovy branky. Ve 32. minutě se dostali ke slovu také hosté, ale jejich gólovou šanci zlikvidoval bravurně domácí brankař Krček. A tak trestali znovu domácí, po sérii rohových kopů si ve 34. minutě na další kop Balšánka naskočil urostlý Ruda NOVÁK a jeho přesná hlavička skončila u pravé tyče - 2:0. Tímto výsledkem skončil 1. poločas, ve kterém domácí mužstvo celkem jasně přehrávalo hostující Loko Vltavín.

Druhý poločas začal opět šancí domácího Balšánka, ale jeho střela z velkého vápna skončila těsně vedle levé tyče hostů. Následně se hra vyrovnala a do šancí se začali dostávat také hosté, ale domácí obrana v čele s výborným Krčkem pracovala spolehlivě a udržela čisté konto až do konce utkání. V 78. minutě mohl vedení domácích pojistit Kůžel, po chybě stopera se dostal do úniku, ale při zakončení mu skokem pod nohy sebral míč brankář Štorc. Závěr utkání si už domácí zkušeně pohlídali a připsali si do tabulky ČFL zaslouženě další 3 body a po více než 3 letech konečně porazili nepříjemného soupeře.

FK KD: Krček – Bouček, Hell, Novák, Zelenka - Šebek, Beňo (75. Šolaja), Kraus (67. Procházka), Balšánek (C) (89. Bíba), Osvald (84. Blažek) - Krejdl (54. Kůžel).
Náhradníci: Špicl – Bíba, Blažek, Šolaja, Procházka, Kůžel.

Loko Vltavín: Štorc – Kühnel, Podzimek, Mysliveček, Hovorka (40. Šmalcl), Čtvrtníček, Uvíra (C), Kuchař, Mach, Maione (72. Valíček), Vieira (72. Šafařík).
Náhradníci: Koblenc – Valíček, Šmalcl, Pouzar, Šafařík, Špaček.

Rozhodčí: Nejedlo – Radina, Cichra…Diváci: 250