Cábelíci FK Králův Dvůr

ZBYTEČNÁ PROHRA V PŘEVÝŠOVĚ

07.05.2014

Po čtyřech výhrách v řadě zajížděli k dalšímu utkání České fotbalové ligy hráči FK Králův Dvůr na hřiště týmu ohroženého sestupem, Převýšova. Cábelíci nakonec vyšli střelecky naprázdno a v Převýšově, jenž je farmou Hradce Králové, zbytečně prohráli.

SK PŘEVÝŠOV - FK KRÁLŮV DVŮR 1:0 (0:0)

Branky: 74. Hock         ŽK: 76. Doležal (PRV)

SK Převýšov: Zavřel – Černý (89. Kouřil), Jarkovský, Kopáč (77. Dvořák Jan), Doležal, Urbanec (90. Novák), Veselka, Sedláček (66. Dvořák Josef), Špidlen, Kučera, Hock.

Náhradníci: Petr – Hofman, Kouřil, Dvořák Josef, Novák, Bodlák, Dvořák Jan Leyk.

FK Králův Dvůr: Michňa – Petr (79. Franěk), Nohýnek, Neuberg, Zelenka, Kraus (83. Pocházka), Soldát, Sabou (71. Lykhovydko), Varaďa, Bálek, Dušek.

Náhradníci: Mojžíš – Dochtor, Franěk, Procházka, Lykhovydko, Vosýnek, Vybíral.

Rozhodčí: Melichar – Myška, Štefan

Přitom do utkání vstoupili hosté aktivně a již v 5. Minutě mohli jít do vedení. Po standardní situaci z pravé strany nejvýše vyskočil Neuberg, avšak poslal míč jen do pravé tyče domácí branky. Domácí poté vyrovnali hru a měli velkou šanci. Kopáč dostal míč na polovinu hřiště, napřáhl ke střele a jeho tečovanou střelu hostující Michňa vyrazil na tyč. Poté se na malém hřišti hrál svižný fotbal plný osobních soubojů, avšak bez nějakých záludností. Ve 38. Minutě mohl Králův Dvůr poslat do vedení Sabou. Míč si narazil s Bálkem, ale jeho střela po zemi skončila těsně vele levé tyče domácího Zavřela.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí a Cábelíci se již do zakončení tolik nedostávali. Velkou šanci měl v 66l minutě domácí Veselka, avšak z metru na zadní tyči přestřelil odkrytou bránu! Hosté kontrovali rohovým kopem, po kterém měl na hlavě gól opět Neuberg. Rozhodnutí nakonec přinesla 75. Minuta. Po zbytečném rohovém kopu si nejvýše vyskočil domácí Hock a s pomocí břevna vstřelil vítěznou branku Převýšova. Domácí si poté již vedení pohlídali, a když ještě v samém závěru střelecky selhal i hostující Procházka, odjížděli tak Cábelíci v nedělním těsně po po poledni z Převýšova s prázdnou. „Je to škoda, dneska se tady dalo vyhrát,“ hlásil středopolař Jiří Sabou.