Cábelíci FK Králův Dvůr

CÁBELÍCI BOJOVALI S FAVORITEM

16.11.2019

Za nádherného podzimního počasí sehráli v sobotu odpoledne králodvorští Cábelící těžké utkání na hřišti vedoucího Táborska, které zatím všechny svoje domácí zápasy vyhrálo.

FC MAS TÁBORSKO – FK KRÁLŮV DVŮR 2:2 (1:1) – PK 5:3

Branky: 4. Musiol, 90+4. Almeida – 32. Kraus, 47. Kraus

ŽK:   Toutou (TAB) – Šebek, Osvald, Kůžel (KDV)

Od úvodu utkání se hnali domácí do útoku, už ve 4.minutě se po zákroku jednoho z hostujících obránců nařídil hlavní rozhodčí Cihlář pokutový kop, který s přehledem proměnil domácí Musiol – 1:0. Domácí se nadále snažili navýšit vedení, ale dvě nebezpečné střely s přehledem zlikvidoval Krček. Hosté postupně hru vyrovnali a ve 32. minutě se po rychlém protiútoku a přihrávce Boučka dostal do gólové šance Martin KRAUS a zblízka chladnokrevně přehodil domácího brankáře a vyrovnal na 1:1. Tak skončil 1. poločas.

Do druhého poločasu nastoupili hosté s odhodláním udržet přijatelný výsledek a hrozit zejména z rychlých protiútoků. To se také povedlo, hned ve 47. minutě po pěkném průniku Davida Kůžela do pokutového území následoval nedovolený zákrok a pískala se penalta i pro Cábelíky. Martin KRAUS se nemýlil a poslal hosty do vedení 2:1. Cábelíky tak čekal dlouhý poločas….

Domácí prostřídali a snažili se o vyrovnání. Do největší šance se dostali v 61. minutě, Toutou prošel po levé straně a dokázal najít před brankou Musiola, který svoji střelu z malého vápna poslal do břevna. Dorážku Condeho poté na brankové čáře dokázal skvěle vychytat Krček! V 75. minutě zachránilo hosty břevno, když po centru Tolna orazítkoval tyč hostující branky Vandas. Když už se zdálo, že hosté ubrání překvapivé vítězství, tak se v 94. minutě po odraženém míči zpoza velkého vápna trefil přesně k tyči Almeida a vyrovnal na konečných 2:2!

V následném penaltovém rozstřelu se více dařilo domácím a získali tak druhý bod do tabulky Fortuna ČFL a po podzimní části soutěže zůstali ve vedení této soutěže. Cábelíci jsou před nedělními dohrávkami se ziskem 28 bodů a skóre 26:20 prozatím na výborném 4. místě.

FC MAS Táborsko: Zadražil – De Almeida, Navrátil (C), Penc, Havrda – Vozihnoj (71. Vandas), Conde, Kučera, Tolno – Toutou, Musiol

Náhradníci: Pecháček – Dybala, Novák, Rydval, Schramhauser, Vandas, Větrovský

FK Králův Dvůr: Krček – Zelenka, Hell, Novák, Blažek - Šebek, Beňo (68. Krejdl), Kraus, Procházka  (77. Osvald), Bouček (93. Šolaja) – Kůžel (87. Balšánek)

Náhradníci: Kovařík – Balšánek, Krejdl, Osvald, Šolaja

Rozhodčí: Cihlář – Kubec, Kastl . . . diváků 600