Cábelíci FK Králův Dvůr

CÁBELÍCI 2011 V KOLODĚJÍCH

24.02.2020

V neděli 23. února 2020 vyrazil tým FK Králův Dvůr (ročník 2011) za Prahu na turnaj v nafukovací hale v Kolodějích. Při účasti šesti týmů jsme odehráli pět zápasů 1x14 min. V nafukovací hale byla od rána pěkná zima, zřejmě proto hráči první dva zápasy vypadali jak ledové sochy.

První soupeř ze Zelenče jim zatím jen taktně naznačil, jak se hraje o vítězství - 0:3. To klukům nestačilo a další soupeř Meteor Praha, už dost důrazně ukázal tvrdost, herní kvalitu a i to, že se může ve fotbale „faulovat“ - 0:5. Přišly na řadu i nějaké slzičky a najednou i úplně jiný tým Cábelíků.

Ve třetím utkání proti Ďáblicím už vypadali opravdu jako správní fotbalisté. Fotbalovost, důraz, bojovnost a tah na branku. Ze všech kluků bylo cítit, že chtějí vyhrát a střílet góly - 4:2. Na řadu přišel čtvrtý duel s Polabanem Nymburk. Celý zápas byli Cábelíci lepším týmem, vedli 1:0 a dobývali branku soupeře. Na řadu tak přišlo rčení „nedáš, dostaneš“ a jediný hráč, před kterým trenéři kluky varovali, nám vstřelil vyrovnávající gól. Před posledním zápasem bylo tři zápasy volno a kluci si spočítali, že při závěrečné výhře můžou skončit třetí.

Cíl jim měli zkomplikovat kluci ze Staré Boleslavi a to se jim nemohlo povést. Od začátku Cábelíci soupeře přimáčkli na jejich polovinu hřiště a ostřelovali brankáře, napadali rozehru obránců a výsledkem bylo vedení o dva góly. Vzápětí přišel ojedinělý brejk a snížení soupeře na jeden gól. To trvalo jen pár vteřin a opět se podařilo soupeři odskočit a hru kontrolovat až do závěrečného hvizdu – 4:1.

Kluci odehráli turnaj, kde na začátku narazili na dva výborné soupeře. Dostali naloženo herně i fyzicky a přesto se zvedli a zbylým soupeřům to vrátili i s úroky. Proto je na místě velká pochvala všem. Díky rodičům, protože také s námi ze začátku trpěli, ale v závěru to byl hukot jak v kotli Liverpoolu.

Naše výsledky na turnaji:
FK KD - SK Zeleneč 0:3
FK KD - FK Meteor Praha 0:5
FK KD - SK Dáblice 4:2
FK KD - Polaban Nymburk 1:1
FK KD - Stará Boleslav 4:1

Pořadí na turnaji:
1. FK Meteor 15b (26:3)
2. SK Zeleneč 12b (18:9)
3. FK Králův Dvůr 7b (9:12)
4. SK Nymburk 5b (8:15)
5. SK Ďáblice 3b (8:19)
6. Stará Boleslav 1b (7:18)

Foto z turnaje:
nahoře zleva: David Koros, Nikola Řezáč, Josef Horák, Antonín Klička
dole zleva: Vojtěch Vlček, Jan Mihulka, brankář Hugo Góralczyk