Cábelíci FK Králův Dvůr

ZE SLAVIE VEZEME 2 BODY

13.09.2020
Ve 4. kole ČFL B-mužstvo Slavie Praha pod vedením Marka Jarolíma přivítalo v Xaverově tým Králova Dvora s jasným cílem – poprvé v sezoně bodovat.

První půle ale mnoho příležitostí nenabídla. V 17. minutě musel hasit povedeným zákrokem útočné snahy hostů Jakub Surovčík a hosté dále hrozili především ze standartních situací. Ve 39. minutě pak nebezpečně z velké dálky pálil domácí Jakub Křišťan. Ani jedna šance ale gólem neskončila a do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Po výměně stran se o první zrušení diváků postaral domácí Abdallah Sima, který tvrdou ranou prověřil králodvorského Tomana. Domácí získali mírou územní převahu, ale do brankových příležitostí se nedostali. A tak udeřilo na druhé straně, v 61. minutě po rohovém kopu zahrál jeden z domácích obránců rukou a kopala se penalta. Tu s přehledem proměnil Martin KRAUS a poslal hosty do vedení 0:1. Domácím se podařilo vyrovnat v 72. minutě, když se k odraženém míči dostal Adam Vlasák a povedenou střelou skóroval – 1:1!

Když už se schylovalo k poklidnému konci a penaltovému rozstřelu, přišlo závěrečné drama. Nejprve si hosté v 87. minuty gólem Petra JANOTY vrátili vedení, o pouhé tři minuty později sešívaní srovnali, když se zblízka prosadil David Štětka – 2:2!

Následoval penaltový rozstřel, který vyšel lépe Cábelíkům. Domácí Jakub Surovčík dvě penalty zlikvidoval, ale hostující Daniel TOMAN vychytal slávisty hned třikrát a když v šesté sérii proměnil penaltu hostující Tomáš ŠEBEK, vezou si druhý bod hosté do Králova Dvora za vítězství 2:3 v penaltovém rozstřelu.

SK SLAVIA B – FK KRÁLŮV DVŮR 2:2 (PK 2:3)

Branky: 72. Vlasák, 90. Štětka– 61. Kraus, 87. Janota
ŽK: Felipe, Křišťan – Kilián, Hell
Rozhodčí: Mudra – Pastyřík, Duda

Slavia B: Surovčík – Douděra (45. Zeronik), Matys, Švec, Bárta (87. Štětka) – Kubáň, Křišťan, Kopáček (70. Langhamer) – Kneifel (64. Vlasák), Sima, Felipe

FK KD: Toman – Bouček, Hell, Novák Blažek - Dvořák (20. Šebek), Kilián, Osvald, Kraus (72. Janota), Beňo - Krejdl (72. Kůžel)