Cábelíci FK Králův Dvůr

CÁBELÍCI DOMA VÍTĚZNĚ

19.09.2020
Slunečný páteční podvečer byl svědkem středočeského derby, když domácí Cábelíci přivítali na stadionu v Králově Dvoře mužstvo SK Rakovník. O rychlou úvodní branku domácích se postaral Martin KRAUS a na jeho trefu navázal parádní střelou Tomáš OSVALD. Za Rakovník snížil až v závěru poločasu Marek Hejda. Po změně stran už si domácí celek pouze hlídal své vedení a nepustil soupeře k vyrovnání.

FK KRÁLŮV DVŮR – SK RAKOVNÍK 2:1 (2:1)

Branky: 3. Kraus, 36. Osvald – 44. Hejda
Rozhodčí: Grimm – Janoch, Kříž . . . Diváků 280

FK Králův Dvůr: Toman – Bouček, Hell, Novák, Dvořák - Osvald, Killián, Šebek, Kraus (76. Zelenka), Beňo (66. Janota) - Krejdl (70. Kůžel)
Náhradníci: Špicl, Krejča, Kůžel, Janota, Blažek, Bíba, Zelenka

SK Rakovník: Víšek – Bleck, Pelyak, Dolák (46. Osypenko), Červený, Šindler (64. Krupička), Azilion (64. Krejčík), Omovie, Duchoň, Hamouz (81. Donkor), Hejda (57. Kalaš)
Náhradníci: Kalaš, Krejčík, Tvrz, Donkor, Krupička, Osypenko, Janda

Domácí celek se hned v úvodu utkání dostal do vedení, už ve 2. minutě Králův Dvůr zahrával rohový kop, po kterém vznikl zmatek před brankou soupeře a dobře postavený Martin KRAUS doklepl odražený míč do sítě – 1:0! Na druhé straně mohlo být vyrovnáno, v 10. minutě napřáhl zpoza velkého vápna Omovie, jehož dělovku zastavila levá tyč domácí branky. Cábelíci však i nadále měli více ze hry a postupně si vytvářeli brankové příležitosti.

Ve 36. minutě po průniku Beňa se dostal k míči Tomáš OSVALD a krásnou střelou zpoza velkého vápna posílá domácí do dvoubrankového vedení. Hned ve 40. minutě mohl Osvald přidat svou druhou branku v utkání, když se k němu odrazil míč ve velkém vápně, ale placírkou jej poslal nad břevno! Na opačné straně tak přišel trest, ve 44. minutě se po centru z pravé strany se v pokutovém území zorientoval MAREK HEJDA a postaral se o snížení – 2:1.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s jasným cílem – navýšit vedení a dotáhnout zápas do vítězného konce. Drželi míč na svých kopačkách a nepouštěli hostující Rakovník do žádných šancí. V 63. minutě si Tomáš Šebek si naběhl na krásný centr z pravé strany, jenže jeho dělovka z voleje prolétla těsně nad břevnem hostující branky! Do další šance se dostal také Ruda Novák po rohovém kopu, ale jeho hlavička skončila těsně nad břevnem hostujícího Víška.

Až do konce zápasu udržela domácí obrana útoky rakovnických hráčů v dostatečné vzdálenosti od branky a po zásluze si tak králodvorští Cábelíci připsali další body a dotáhli se tak s 9 body na horní místa tabulky ČFL.

Už ve středu 23.9. sehrají Cábelíci odložené utkání 2. kola s B-mužstvem AC Sparta Praha, zápas se hraje v tréninkovém centru Sparty na Strahově a výkop je v 16:30 hodin. Pozor na povinnost od pondělí na venkovních akcích nad 100 osob nosit roušky !!!