09.09.2021

Slavia K.Vary – FK Králův Dvůr 1:2 (0:2)

Branky: 79. Červený – 30. Krejdl, 36. Osypenko
ŽK: Osypenko, Kraus, Mach ( vše KDV)

Od začátku utkání bylo jasné, že na malém hřišti to bude spíše nakopávaná než fotbal. Domácí vzadu s urostlým stoperem Tůmou a na hrotu s bijcem Červeným (posila z SK Rakovník) se snažili rozbít obranný val Cábelíků. Ti se postupně dostali do hry a rychlou kombinací po zemi se začali dostávat i do šancí. Ve 30. minutě se k míči na levé straně dostal Daniel KREJDL a jeho střela na přední tyč propadla do domácí branky – 0:1. Vzápětí měli domácí možnost vyrovnat, po nedovoleném zákroku soupeře totiž karlovarští hráči dostali volný kop v poměrně solidní pozici před bránou, ale králodvorská zeď zafungovala na výbornou a míč nepustila na branku Tomana. Následně ve 36. minutě po průniku na pravé straně hostující Krejdl nabídl lehkým centrem šanci Olehu OSYPENKOVI a ten hlavou překonal podruhé domácí obranu – 0:2. Do konce 1. poločasu se už stav nezměnil.

O poločasové přestávce zřejmě proběhlo v domácí kabině „mytí hlav“, domácí se od úvodu 2. poločasu tlačili stále více do šestnáctky hostů a často i silou a důrazem v osobních soubojích se snažili překonat obranu Cábelíků. Ta odolávala až do 80. minuty, kdy se po zbytečné ztrátě míče na útočné polovině domácí dostali do rychlého protiútoku a po přihrávce Farida skóroval Červený takřka do opuštěné branky a snížil na 1:2. Do konce zápasu se domácí dostali ještě do několika šancí a když v 90. minutě domácí Červený z malého vápna překopl branku, mohli hosté slavit vítězství a zisk 3 bodů.

Ohlédnutí T. Šilhavého (trenér hostů):
„Musíme hráče pochválit za to, jak koncentrovaně odehráli celé utkání a soupeře nepouštěli do šancí, i kdy tlak, hlavně ke konci zápasu, byl ze strany domácích velký. Jsme rádi, že nás nemusí mrzet, že jsme ještě ve druhé půli nepřidali z nějaké šance po rychlých protiútocích třetí branku. Takhle bylo utkání dramatické až do samotného závěru a diváky určitě nezklamalo.“

FC Slavia Karlovy Vary: Chára – Skala, Prágr, Vokáč, Vyleta, Debellis, Tůma, Toure, Hudec, Dubnička, Červený
Náhradníci: Gondzsala, Farid, Gabriel, Knop, Shorný, Novotný

FK Králův Dvůr: Toman – J.Novák, R.Novák, Hell, Dvořák – Kraus, Kilián, Osvald, Osypenko -  Mach, Krejdl
Náhradníci: Krček, Beňo, Václavík, Jákl, Krejča

Rozhodčí: Paták – Pastyřík, Fencl ....... Diváků: 150