12.09.2021

FK Králův Dvůr – Povltavská FA 2:1 (1:1)

Branky: 31. Mach, 90+2. Kraus – 20. Nehoda
ŽK: Smirnov - Košata

V zápase 7. kola ČFL čekalo na králodvorské Cábelíky mužstvo Povltavské fotbalové akademie, domácí měli v nohách dvě středeční dohrávky a také několik absencí. Od úvodu se sice domácí snažili, ale hosté pozorně bránili a vyráželi do rychlých protiútoků. Ve 20. minutě již udeřilo, k centru se na levé straně poblíž rohového praporku dostal Hodosi a našel zcela přesně hlavu nehlídaného Nehody – 0:1. Pokus o vyrovnání z kopačky Beňa skončil zakončením nad břevno, ale ve 31. minutě již byli domácí přesnější, když se Jan MACH trefil hlavou po přesně zahraném rohovém kopu – 1:1.

Po přestávce se mohli hosté vrátit zpět do vedení v 56. minutě, kdy se Nehoda objevil zcela sám před Tomanem, ale domácí gólman spoluhráče pohotovým zákrokem podržel. O jedenáct minut později naopak zahrozil domácí tým, centr střídajícího Jákla mířil zcela přesně na Krause, jehož zakončení Grégr skvělým zákrokem vyrazil. Další velkou šanci si vytvořil v 78. minutě Osvald, jeho přesné zakončení k tyči ale hostující brankař zlikvidoval.

Když už se zdálo, že zápas skončí smírně, rozjel Králův Dvůr poslední akci zápasu. K centru se na pomezní čáře dostal Osvald, po několika odrazech si míč na hranici pokutového kopu našel Martin KRAUS a prostřelil vše, co stálo v cestě – 2:1. Cábelíci tak prodloužili podzimní sérii zápasů bez prohry na 6 a poskočili do popředí tabulky ČFL.

Ohlédnutí Tomáše Šilhavého (trenér FK KD):
„Dnes to bylo vyrovnané utkání, kdy se štěstí v poslední minutě prodloužení přiklonilo na naši stranu. Na nás se možná projevilo středeční utkání a absence některých hráčů. Po celé utkání nám chyběl lepší pohyb, ale hráči chtěli vyhrát a nakonec byli odměněni. Náš program je hodně náročný, příští týden nás čeká opět středeční dohrávka v Benešově a sobotní utkání na Vyšehradě“.

FK Králův Dvůr: Toman - Smirnov, R. Novák, Hell, Dvořák - Kraus, Kilián, Osvald, Osypenko (58. Jákl), Beňo - Mach (90+3. Václavík)
Náhradníci: Špicl - Krejdl, Václavík, Jákl, Krejča, Janků.

Povltavská FA: Grégr - Lanc (82. O. Pek), Košata, Volešák (82. Puchmertl), Kučera, L. Novák, Michalec, Nehoda, Bicenc (46. J. Pek), Jakobovský, Hodosi (72. Janota).
Náhradníci: Vašák - O. Pek, Puchmertl, Kratochvíl, J. Pek, Těžký, Janota

Rozhodčí: Severýn - Švorc, Cichra …. Diváků 185