Cábelíci FK Králův Dvůr

CÁBELÍCI STÁLE VEDOU ČFL

10.10.2021
V rámci 11. kola České fotbalové ligy čekalo na králodvorské Cábelíky středočeské derby, když na domácím hřišti přivítalo mužstvo SK Rakovník, které se ziskem pouhých šesti bodů bylo na posledním místě tabulky ČFL. Říká se, že derby nemá favorita, ale to dnes tady neplatilo, protože domácí od úvodu utkání zatlačili hosty na jejich obrannou polovinu a postupně si začalo vytvářet brankové příležitosti.

FK KRÁLŮV DVŮR – SK RAKOVNÍK 3:0 (2:0)

Branky: 20. Kraus, 42. Osypenko, 53. Mach
ŽK: 42. Hamouz (RAK),  diváci: 200

Už v 5. minutě se ze strany probil do pokutového území Jan Mach a jeho razantní střelu musel Zach vyrazit s vypětím všech sil. Je jasné, že případný rakovnický úspěch bude záviset hlavně na něm. Ve 20. minutě ale kapituloval, když k exekuci nařízené standardky se postavil MARTIN KRAUS a pěkným obstřelem zdi otevřel účet zápasu – 1:0. Do podobné šance se dostali také hosté, ve 24. minutě si ale domácí Toman s nebezpečnou střelou skokem k pravé tyči poradil a dobře mířený pokus zneškodnil.

Ve 28. minutě mohli domácí zvýšit náskok, ale střela Štěpána Holého z hranice velkého vápna skončila jen na břevnu branky hostí. Tlak domácích pokračoval, ve 42. minutě po faulu na Davida Beňu a následně poskytnuté výhodě přihrál Jakub Dvořák do šance Olehu OSYPENKOVI a ten umístěnou střelou k tyči nedal Zachovi žádnou šanci – 2:0.

Od úvodu druhého poločasu pokračují Cábelíci útočným fotbalem, v 53. minutě se po kombinaci na pravé straně dostal k míči Oleh Osypenko a po jeho přesném centru se na zadní tyči objevil nehlídaný Jan MACH a střelou z bezprostřední blízkosti překonal Zacha a navýšil vedení domácího mužstva na 3:0 a svým devátým gólem v sezoně se osamostatnil na čele klubových střelců. Do konce zápasu pokračoval tlak domácích, ale žádná branku i přes několik slibných příležitostí už nepadla. Hosté působili rozpačitým dojmem a je velkou otázkou, zda jejich projekt s angažováním většího množství zahraničních hráčů má naději na úspěch.

FK Králův Dvůr: Toman – J.Novák, R. Novák, Hell, Holý (77. Jákl) - Kilián, Osvald (66. Krejdl), Beňo, Kraus (27. Osypenko), Dvořák - Mach (66. Václavík).
Náhradníci: Špicl – Václavík, Jákl, Osypenko, Krejdl.

SK Rakovník: Zach – Rendla (C), Modesto (46. Lachheb), Ahmin, Hradecký, Nwachukwa, Silva (64. Mašek), Traore, Duchoň, Hamouz, Červený (53. Hejda).
Náhradníci: Kýzl – Mašek, Hejda, Lechheb.

Rozhodčí: Maiello – Fišer, Hlaváček

Trenér domácích Tomáš Šilhavý: „Kluky musíme pochválit, jak se na zápas připravili a odehráli ho velmi koncentrovaně. Celý zápas jsme byli aktivní a je jen škoda, že jsme ještě nepřidali nějaké branky. Jsme rádi, že do posledních třech těžkých zápasů podzimu půjdeme v dobrém rozpoložení a se snahou uhrát co nejlepší výsledky.

Trenér hostů Mohamed Ben hassen: „Bohužel vždycky máme stejný problém. Dostaneme góly po Individuálních chybách, když my máme balón. Nehráli jsme dobře, ale měli jsme 5 až 6 možností a bohužel naší hráči nebyli schopni skórovat. Potřebujeme hráče, který mají taktické myšlení a umí i hrát i používat mozek na hřišti. Teď musíme bojovat a získat body doma”