Cábelíci FK Králův Dvůr

TĚSNÉ VÍTĚZSTVÍ CÁBELÍKŮ

12.03.2022

FK KRÁLŮV DVŮR – SK BENEŠOV 1:0 (1:0)

Branka: 32. Kraus, diváků 240
Žluté karty: Hell, Kubeš, Beňo (KDV) – Vosáhlo, Filip, Brokeš, Pedro (BNS)
 
Chladné, ale slunečné dopoledne bylo svědkem úvodního zápasu jarní části ČFL. Na zmrzlém terénu se hned v úvodu po faulu domácí obrany dostali hosté ke střele z volného kopu a pumelice jednoho z benešovských hráčů orazítkovala tyč Tomanovy branky.
 
V 8. minutě Le Tuan vybídl pěkným pasem do křídla k centru z levé strany Vosáhla, jeden z jeho spoluhráčů si balon našel na penaltě, ale v dobré pozici mířil jen nad horní tyč Tomanovy svatyně. Po aktivním úvodu hostů se dostali do hry i domácí, v 16. minutě sehráli pěkný signál, když Kraus prodlužoval roh patičkou na přední tyči, ale hostující obrana tento závar přečkala bez újmy.
  
Ve 32. minutě se už domácí radovali, Matěj Kubeš si naběhl na přihrávku za obranu, ukázal parádní tah na branku, když si v rychlosti obhodil Krunerta a z pravé strany předložil míč před odkrytou branku Martinu KRAUSOVI, který neměl sebemenší problém s otevřením skóre - 1:0.
 
Po přestávce se hra udržovala uprostřed hrací plochy, hráči se snažili vyrovnat s klouzajícím terénem a gólových šancí bylo pomálu. V 70. minutě si na přesný Beňův centr si naskočil jeden z jeho spoluhráčů, hlavičku z dobré pozice ale směřoval jen do míst, kde stál připravený Schummer.
 
V 88. minutě za Krausovým obloučkem za obranu sprintoval Osvald, Schummer vyběhl snad 40 metrů z branky, Osvald jej pokusem o lob trefil do hlavy a následně obrana hostů nebezpečí odvrátila. To už si však domácí zkušeně pohlídali konec zápasu a získali první jarní body.
 
FK Králův Dvůr: Toman – J. Novák, R. Novák, Hell, Dvořák – Kilián, Beňo (85. Holý) – Kubeš, Kraus (C), Osvald (90. Jákl) – Krátký (68. Tvaroh)
Náhradníci: Špicl – Krejča, Holý, Tvaroh, Jákl, Kočí
Trenér: Tomáš Šilhavý
 
SK Benešov: Schummer – J. Vosáhlo, Filip (C), Pedro, Dušek (66. Stejskal), Sládek (85. O. Vosáhlo), Štefančin, Roháč, Brokeš, Le Tuan (85. Síkora), Krunert
Náhradníci: Diviš – Stejskal, Bílek, Ziman, O. Vosáhlo, Síkora
Trenér: Vasil Boev