Cábelíci FK Králův Dvůr

CÁBELÍCI VYBOJOVALI 3 BODY

26.03.2022
Slunečné sobotní dopoledne přilákalo na stadion do Králova Dvora více než 200 diváků na šlágr 18. kola České fotbalové ligy, když druhý Králův Dvůr hostil čtvrté Karlovy Vary.

FK KRÁLŮV DVŮR - FC SLAVIA KARLOVY VARY 1:0 (0:0)
Branky: 90+2. David BEŇO
ŽK: J. Novák, Šilhan, Kubeš, Kilián (KDV) - Pěkný, Matoušek, Skala (KVA)
Rozhodčí: Severýn - Hrivík, Polena …… diváků 220

Od úvodu zápasu se domácí tlačili do útoku, v 5. minutě obešel Krátký hostujícího brankáře, ale jeho střelu z úhlu vykopl z opuštěné branky karlovarský obránce na roh. V 16. minutě znovu domácí vybojovali roh, po kterém se dostal do šance Ruda Novák, ale s jeho hlavičkou si bravurně poradil Chára.

Domácím zatrnulo ve 36. minutě, kdy se zranil domácí brankař Daniel Toman a nahradil ho Martin Špicl. Ten však předvedl několik jistých zákroků a když ve 45. minutě po krásné akci hostů netrefil branku domácích Debellis, tak se odcházelo do kabin za bezbrankového stavu 0:0.

Také do druhého poločasu nastoupili Cábelíci s odhodláním vstřelit vedoucí branku, ale obrana hostujícího mužstva likvidovala bez větších problémů všechny pokusy domácích. K pěkné hlavičce se znovu po rohu dostal Ruda Novák, střídající Osypenko nepřekvapil výborně chytajícího Cháru střelou na zadní tyč a tak to vypadalo na bezbrankovou dělbu bodů.

Hlavní rozhodčí však nastavil 4 minuty nad rámec základní hrací doby a v čase 90+2 po dlouhém autu Tvaroha našel Jakub Dvořák patičkou na hranici velkého vápna Davida BEŇA a ten povedenou střelou na zadní tyč zajistil Cábelíkům vedení 1:0. Do konce zápasu si Králův Dvůr už vedení pohlídal, připsal si do tabulky ČFL další 3 body a drží se na výborném druhém místě.

FK Králův Dvůr: Toman – J. Novák, Holý, R. Novák, Tvaroh - Kilián, Dvořák, Osvald, Kraus, Kubeš - Krátký
Náhradníci: Špicl – Beňo, Jákl, Osypenko
Trenér: Tomáš Šilhavý

FC Slavia Karlovy Vary: Chára – Skala, Pěkný, Prágr, Matoušek, Kolařík, Vyleta, Červený, Debellis, Knop, Yaya Toure
Náhradníci: Ljapin – Stařík, Tůma, Mašata, Horník
Trenér: Marian Geňo

Trenér domácích Tomáš Šilhavý po utkání:
Karlovy Vary byly dnes silný soupeř. Dělala nám problémy jejich jednoduchá a poctivá hra a prakticky celý zápas jsme se nedokázali dostat k nějakému souvislejšímu tlaku. Navíc jejich útočnou dvojici Debelis - Červený momentálně řadíme nejvýše v soutěži a jsme rádi, že jsme udrželi vzadu nulu a obrovskou šanci Debellise na konci 1. poločasu přečkali. V závěru zápasu bylo cítit, že vyhrát chceme, ale musíme sportovně přiznat, že nám šlo štěstí tentokrát naproti. Jsme rádi, že je tento nepříjemný soupeř vítězně za námi.