Cábelíci FK Králův Dvůr

SOUBOJ O ČELO TABULKY

09.04.2022
Sobotní dopoledne bylo svědkem souboje druhého se čtvrtým mužstvem tabulky. S ohledem na počasí posledních dnů byl trávník v bezvadném stavu a domácí plni odhodlání odčinit zbytečnou porážku z posledního utkání v Hostouni.
 

FK KD – SK MOTORLET PRAHA 3:1 (1:0)  

Branky: 42. Krátký, 61. Kraus (PK), 69. Krátký – 90. Vaněk
ŽK: Tvaroh, Sabou (KDV) – Hauer, Kochan, Dolejš, Čejka (MOT)
Rozhodčí: Hanousek – Hoch, Jati …. Diváci: 150

 Domácí nastoupili do utkání vinou několika absencí v pozměněné sestavě, v brance opět s Vaškem Kudrnou, „náhradní stoperskou dvojicí“ HOLÝ – KILIÁN a v záloze s navrátilcem Jiřím Kabelem. Od úvodu se snažili zatlačit hostující obranu až před pokutové území a postupně si vytvořili územní převahu. Po průnicích po pravé straně a nebezpečných zásazích hostující obrany požadovali domácí ve dvou případech odpískání pokutového kopu, ale hlavní rozhodčí měl jiný názor. K ohrožení branky tak došlo až v závěru prvního poločasu, kdy se po rohu a následném odrazu dostal ke střele zblízka Kryštof KRÁTKÝ a poslal Cábelíky do vedení – 1:0. 

Do druhého poločasu vstoupili domácí aktivně, po závaru před brankou se sice dostal míč až do sítě, ale radost domácích zastavil zvednutý praporek pomezního rozhodčího – ofsajd. V 60. minutě se ale domácí už prosadili, po průniku z pravé strany a následném centru zastavila hostující obrana nedovoleně nabíhajícího Krátkého a byla z toho penalta. Tu bezpečně proměnit tradiční exekutor Martin KRAUS a navýšil tak vedení domácích na 2:0. 

V 69. minutě stav znovu měnil stav, po dlouhém nákopu domácího Kubeše na nabíhajícího Krátkého si pro míč vyběhl hluboko do pole hostující brankař Mihálek a při odkopu trefil blokujícího útočníka, od kterého se míč odrazil a pomalu se došoural do branky Motorletu – 3:0. Domácí následně prostřídali sestavu a do hry se tak dostala „juniorka“ z lavičky. V úplném závěru toho hosté využili ke vstřelení branky, když se po individuální akci zakončené střelou po zemi podél vyběhnutého gólmana prosadil Michal Vaněk a upravil tak na konečných 3:1.    

Cábelíci těžké utkání s nepříjemným soupeřem zvládli a už na velikonoční VELKÝ PÁTEK (15.dubna) je čeká další domácí utkání, tentokrát s B-mužstvem FC Viktorie Plzeň v tradiční čase od 10:30 hodin.

Ohlédnutí trenéra T. Šilhavého po utkání: Jsme rádi, že jsme zápas zvládli za 3 body. Celkově nám zápas vyšel a z mého pohledu se jedná o zasloužené vítězství. Důležité bylo, že jsme přidali po přestávce další dvě branky a závěr utkání pak v klidu dohráli. Proměňování šancí byl v minulých utkáních problém, dnes nám to celkem vyšlo…..

 FK Králův Dvůr: Kudrna – Dvořák, Holý, Kilián, Tvaroh - Osvald, Beňo, Kraus (78. Krejča), Kubeš (73. Kočí), Kabele - Krátký (86. Sabou F.).
Náhradníci: Špicl, Krejča, Kočí, J.Novák, Sabou.
Trenér: Tomáš Šilhavý 

FK Motorlet Praha: Mihálek – Čepelák (58. Rossmann), Nátr (58. Blažek), Rataj, Kochan (46. Filip), Vaněk, Gilian, Žaloudek (46. Dolejš), Čejka, Walter, Hauer (77. Wexler).
Náhradníci: Vyčichl – Filip, Rossmann, Wexler, Blažek, Dolejš.
Trenér: Martin Poustka