Cábelíci FK Králův Dvůr

KUDRNA PODRŽEL CÁBELÍKY

17.04.2022
Už ve třetím jarním zápase hájil branku králodvorských Cábelíků Václav Kudrna, do našeho mužstva se vrátil po dlouhých 11 letech, když tu naposledy působil na podzim 2011. Po domácím zápase s B-mužstvem Plzně jsme ho krátce vyzpovídali.
 
Jak vlastně došlo k tvému přestupu do Králova Dvora?
Bohužel došlo ke zranění Dana Tomana a já byl následně osloven vedením klubu, zda bych přišel do Králova Dvora do konce sezóny. Museli jsme jednat rychle, za což bych chtěl poděkovat i svému mateřskému oddílu (Sokol Kolovraty). Této příležitosti si velmi vážím a věřím, že v i dalších zápasech se nám bude dařit.
 
Vašku, proti rezervě Viktorky Plzeň jsi předvedl řadu parádních zákroků a mužstvo si podržel. Jak bys tento zapas zhodnotil?
Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání. Viktorka měla poslední dobou slušné výsledky a museli jsme tak být celý zápas velmi pozorní, a hlavně důslední v defenzivě. To se myslím povedlo, a nakonec díky z naší strany dobře zvládnuté koncovce zápas skončil asi zaslouženou remízou.

V nastaveném čase rozehrál standartní situaci Tomáš Osvald a přesným centrem našel Kryštofa Krátkého, který vyrovnal na 1:1. Ty jsi byl také ve vápně připravený zasáhnout. Můžeš nám tuhle gólovou situaci popsat z tvého pohledu?
Standardní situace jsou v těchto utkáních důležité. My v nich máme sílu a věříme si při nich. Závěr byl už hodně rozkouskovaný a je o to cennější, že jsme to dohráli a vyrovnali. Já se tam někde motal a snažil se soupeře svou přítomností aspoň trochu rozhodit. Kluci to zahráli perfektně, ví o sobě. Jsem i rád za Kryštofa, že mu to tam v tomhle zápase zase spadlo.

Jak se těšíš na další zápasy a už jsi stihl poznat všechny kluky z kabiny?
Těším se moc. Jsme druzí v tabulce a určitě je před námi zajímavá koncovka celé sezóny. Kluci jsou bezvadní, skvělá parta, která drží při sobě. Je super být toho součástí tohoto mužstva a bojovat zase za Cábelíky.