Cábelíci FK Králův Dvůr

CÁBELÍCI OTOČILI VÝSLEDEK ZÁPASU

18.09.2022

V 7. kole České fotbalové ligy zajížděli fotbalisté FC Písek do Králova Dvora. Domácí měli před utkáním na kontě o dva body méně a Písečtí chtěli nechat Cábelíky v tabulce pod sebou, což znamenalo v Králově Dvoře neprohrát. Stal se ale pravý opak, domácí tým nakonec vyhrál 3:2 a v tabulce se dostal před Písek.

FK KRÁLŮV DVŮR - FC PÍSEK 3:2 (0:1)

Branky: 55. Kabele, 65. Kraus (PK), 76. Bláha - 25. Kalousek, 81. Vlček
ŽK: Kabele, Osypenko, Beňo, Kraus, Osvald (KDV) – Němeček, Belej, Sajtl, Kalousek (PIS)
 
FK Králův Dvůr: Krček - Hell, Dvořák, Holý, Fatrdle - Osvald, Beňo, Procházka (46. Bláha), Kraus, Osypenko - Kabele (90+2. Jelínek (90+3. Sabou))
Náhradníci: Kudrna, Sabou, Novák, Bláha, Toman, Jelínek, Filip
 
FC Písek: Satrapa - Němeček, Musa, Bicenc, Kalousek, Belej, Běloušek (C), Voráček, Kotrba, Sajtl, Koreš (72. Vlček)
Náhradníci: Lukeš, Vokurka, Novák, Jansa, Stejskal, Hendrych, Vlček

Hosté přitom odehráli velmi dobře první poločas. Ve 25. minutě zaútočili po pravé straně, Bicenc nahrál Marku Kalouskovi a ten poslal výstavní střelou na zadní tyč Písek do vedení. „První poločas se nám povedl. Byli jsme dominantní, soupeře jsme do šancí nepustili a dobrý výkon jsme korunovali gólem. Bohužel další gól jsme nepřidali, i když šance jsme na to měli,“ lituje trenér píseckých fotbalistů Milan Nousek. Na mysli měl situaci ze 37. minuty, kdy dva hráči Písku postupovali proti dvojici bránících hráčů, Kalousek předložil míč do výborné střelecké pozice svému kolegovi, toho však včasným vyběhnutím vychytal brankář Krček. Do druhého poločasu šel každopádně Písek s nadějným stavem 0:1.

Po přestávce se ale štěstí od hostujících fotbalistů odvrátilo. Domácí Cábelíci zpřesnili hru, zlepšili pohyb a dokázali v rozmezí dvaceti minut vstřelit hostům tři góly a otočit stav na 3:1. Deset minut před koncem ještě vykřesal jiskérku naděje na zisk alespoň jednoho bodu Jiří Vlček, který dorážel úspěšně míč za bezmocného gólmana po centru Kalouska a hlavičce Voráčka. Víc toho ale Písečtí nestihli a z Králova Dvoru odjeli bez bodového zisku.

Tomáš Šilhavý (trenér domácích): „První poločas byl z naší strany takový zakřiknutý, navíc jsme inkasovali a v poločase museli pro zranění vystřídat Michala Procházku. Nebyla to jednoduchá přestávka, uvědomovali jsme si všichni, že ty tři body potřebujeme a o to více oceňuji druhý poločas. Kluci se zvedli a šli za vítězstvím. Škoda jen závěru a laciné branky na 3:2, pak byl konec zápasu zbytečně nervózní, ale jsme rádi, že se nám zápas povedlo otočit a získat tři body.

Milan Nousek (trenér FC Písek): „Rozhodl zkrat ve druhém poločase, kdy jsme dostali tři góly za sebou. Po druhé obdržené brance z penalty jsme ve snaze o vyrovnání hru trochu otevřeli a inkasovali jsme potřetí. Pak jsme sice snížili, vynutili jsme si i tlak, už to ale byla z naší strany spíš křeč“.