Cábelíci FK Králův Dvůr

CÁBELÍCI VYKOPALI 3 BODY

10.10.2022

Slunečné nedělní dopoledne přivítalo králodvorské Cábelíky na hřišti v Přední Kopanině, kde svoje domácí zápasy hraje B-mužstvo pražské Dukly, které bylo naším soupeřem v rámci 10. kola ČFL.

FK DUKLA PRAHA B – FK KD 1:3 (0:1)

Branky: J. Hodek (53. min.) - Krátký (9. min.), Osypenko (73.min.), Kabele (84.min.)
ŽK: Matoušek – Kabele, Osvald, Rozhodčí: Šťastný - Havel, Pánek.

Do zápasu vstoupili lépe mladíci Dukly, když v 6. minutě vyslal Fojt přízemní střelu z 26 metrů, hostující brankář Krček ji nadvakrát „zkrotil“. Nicméně jako první se gólově radovali hosté v 9. minutě, kdy po nákopu do prostoru pravého křídla obrana Dukly odrazila míč k hostujícímu záložníkovi Osvaldovi, jenž zprava odcentroval do prostoru značky pokutového kopu, kde nepříliš těsně krytý hostující Kryštof KRÁTKÝ hlavou obloučkem pod břevno otevřel skóre - 0:1. Zbývající čas prvního poločasu se odbýval podle scénáře: kombinace Dukly po zdvojenou až ztrojenou obrannou linii hostí a při nepřesnosti v kombinaci Dukly okamžitý rychlý přechod do protiútoku hráčů Králova Dvora. Z první půle stojí za zmínku ošetřování a následné vystřídání zraněného brankáře hostí Krčka po srážce s vlastním spoluhráčem v 30.min., střela F. Lehkého v 32. minutě z 23 m pod břevno, kterou nově nastoupivší náhradní brankář Kudrna vyrazil na roh.

Do druhého poločasu žádný z trenérů nezasáhl do sestavy. Hra pokračovala podle obdobných not jako v prvním poločase. Dukla útočila, hosté podnikali nebezpečné brejkové protiútoky. V 51. min. F. Matoušek vystřelil na branku hostí z 24 metrů přízemní střelu, kterou hostující brankář kryl. Hned v 53. minutě po tom, co stopeři Dukly získali míč v souboji s hostujícím útočníkem Krátkým, F. Lehký v poli se prodral přes bránícího defenzivního záložníka Beňa a křížným míčem na levou stranu našel na velkém vápně J. Hodka, který se neunáhlil a z levé strany z hranice velkého vápna křížnou přízemní střelou k zadní tyči vyrovnal na 1:1.

Trenéři Dukly poté v 63. min. sáhli ke střídání k podpoře útočné síly Dukly, dva hráče v obraně vystřídal jeden obránce (F. Ulman) a jeden útočník (J. Štefančin). Hned o čtyři minuty později, v 67. min. se J. Štefančin dostal do gólové šance 7 metrů od hostující branky, po předchozí kombinaci F. Lehkého, R. Fojta, ale jeho zakončení chyběla razance. Hosté odpověděli v 71. minutě, po rychlém protiútoku po centru z levé strany zakončoval ze 12 metrů hostující, čerstvě vystřídaný Kraus k levé tyči, ale D. Spilka v brance Dukly byl připraven. Když pak hned z protiakce Dukla se dostala do obdobné gólové šance a po centru T. Křenka z pravé strany, zakončoval z 8 metrů hlavou nekrytý R. Fojt, skončila jeho lehká hlavička vedle branky hostí!

Rozhodnutí zápasu padlo v posledních 17. minutách. Nejprve hosté po rychlém protiútoku získali výhodu trestného kopu z pravé strany velkého vápna. Ten zahrával hostující záložník Oleg OSYPENKO a jeho křížný míč na zadní tyč před nabíhajícími hráči hostí zapadl do branky Dukly nikým netečován a tak se v 73. minutě hosté znovu dostali do vedení - 1:2. Tento gól hosty uklidnil, snažili se rozkouskovávat hru. Úplné rozuzlení pak přinesla 84. min., kdy hosté opět po brejku získali rohový kop a z této standardní situace skóroval hlavou na zadní tyči hostující Jiří KABELE a zvýšil vedení Cábelíků na 1:3. Hosté vedení udrželi taktickým výkonem až do konce zápasu a Dukla tak poprvé na domácím hřišti na podzim nezískala ani bod.

Dukla Praha B: Spilka – Douděra (63. Ulman), Matoušek, Löffler (63. Štefančin), Fojt (90. Mládek) – Hudec (90. Nikl), Křenek (80. Novotný), Krenciv, – Špatenka, Hodek, Lehký

Králův Dvůr: Krček (30. Kudrna) – Holý, R.Novák, Hell, Dvořák – Beňo – Bláha (69. Kraus), Osvald (80. Fatrdle), Kabele, Osypenko – Krátký

Hodnocení trenérů

trenér B-týmu Dukly A. Majer: „My jsme dnešní zápas nezvládli tak, jak jsme si představovali. Nevydařil se nám hlavně první poločas, kdy nám vázla kombinace. Ono, samozřejmě, ty hřiště se postupně horší, takže je to těžší a těžší, ale my jsme nechali soupeře hlavně v úvodu chodit do rychlých přechodů a z toho jsme jednou inkasovali. Ve druhém poločase jsme se zvedli, hlavně po vyrovnávací brance, tam si myslím, že jsme ten zápas mohli zvrátit na naši stranu a, že jsme tam měli převahu velkou. Bohužel přišla standardní situace, taková šťastná pro soupeře, ze které se zápas vlastně rozhodl a pak ještě jedna, vlastně branka po rohovém kopu.“

Trenér hostů Tomáš Šilhavý: „Body jsme už nutně potřebovali a na hráčích bylo vidět, že si to uvědomují, že jim na výsledku záleží a podali velmi dobrý a koncentrovaný výkon. První poločas vyzněl jasně pro nás a je škoda, že jsme vedli pouze 1:0. Problém nastal po vyrovnání soupeře na 1:1 a s postupným ubýváním sil. Někteří naši hráči dohrávali na hranici sebeobětování, v křečích, ale možná právě proto se zápas otočil v závěru na naši stranu. Moc si přejeme výkon i výsledek zopakovat v příštím domácí zápase, kdy v sobotu dopoledne přivítáme nebezpečný Baník Sokolov.“