Cábelíci FK Králův Dvůr

TŘI BODY AŽ V ZÁVĚRU UTKÁNÍ

15.10.2022

Sychravé sobotní dopoledne bylo svědkem utkání 11. kola České fotbalové ligy, domácí Cábelíci chtěli po vítězství na Dukle B naplno bodovat i na domácím hřišti. Po ranním dešti byl terén hodně podmáčený, ale podmínky byly pro obě mužstva stejné.

FK KD – BANÍK SOKOLOV 2:0 (0:0)

Branky: 81. Kraus (PK), 84. Krátký
ŽK: Fatrdle, Procházka – Ainca, Debellis, Vranovci, Hrabačka … ČK: Dudnyk (SOK)

Od první minuty byli hosté aktivnější a pohybem a vysokým napadáním nedávali domácím čas a prostor pro konstruktivní rozehrávku. Těžký terén nepřál ani kombinaci a tak se obě mužstva uchylovala k dlouhým nákopům. Ani jedno mužstvo se nedostalo během prvního poločasu do větší brankové příležitosti a tak jsme se v úvodní pětačtyřicetiminutovce branky nedočkali.

Poločasová přestávka více pomohla domácím Cábelíkům, postupně zlepšili kombinaci, vyrovnali hru a začali se více tlačit před branku hostujícího Hrabačky. Když v 56. minutě zastavil stoper hostů Dudnyk dlouhý pas na zabíhajícího Krátkého rukou a zmařil tak brankovou příležitost, následovala červená karta a oslabení hostujícího mužstva. To už měli domácí více ze hry a dostali se do několika šancí, které však brankou neskončily.

Až v 80. minutě se po pravé straně uvolnil Krátký, probil se až do pokutového území, kde ho nesmyslně fauloval hostující Šulc a následoval pokutový kop. Ten bezpečně proměnil domácí kapitán Martin KRAUS a poslal králodvorské Cábelíky do vedení – 1:0. Hosté však nesložili zbraně a snažili se z rychlých protiútoku srovná skóre utkání, všechny jejich pokusy však zlikvidovala domácí obrana. V závěru utkání se domácí znovu prosadili, po centru Osypenka z levé strany se krásně trefil hlavou Kryštof KRÁTKÝ a zvýšil na konečných 2:0.

Hodnocení zápasu – trenér domácích Tomáš Šilhavý: „Vstup do zápasu a vůbec celá první půle byla z naší strany velmi špatná. Nedařilo se nám prakticky nic. Naštěstí jsme přežili jednu šanci hostů a do druhé půle vstoupili mnohem lépe, aktivněji a když šel navíc soupeř po vyloučení do deseti, cítili jsme, že máme k vítězství najednou blízko. Jsem rád, že to kluci dotáhli, ale musíme ocenit i výkon soupeře, který byl i v deseti hodně aktivní a rychlostí v útoku dokázal být stále nebezpečný. Za tři body jsme moc rádi“.

FK Králův Dvůr: Kudrna – Fatrdle, Holý, R.Novák, Dvořák – Bláha (69. Procházka), Kraus, Kabele, Beňo, Osypenko (89. Sabou) - Krátký (87. Beneš),
Náhradníci: Beneš, Hell, Krejca, Procházka, Sabou, Toman

FK Baník Sokolov: Hrabačka – Agostinho (62. Nwachukwu), Diomande, Dudnyk, Krlička, Majka (36. Debellis), Sidik, Václavík, Vokáč, Vranovci, Žilák (46. Šulc)
Náhradníci: Čížek, Debelis, Nwachukwu, Peska, Řezáč, Štrunc, Šulc