Cábelíci FK Králův Dvůr

DOROST – PODZIM 2022

01.12.2022
Dosavadní výsledky dorostu králodvorských Cábelíků v krajské 1.A třídě ukazují, že po dobrém závěru jarní sezóny můžeme i v letošním ročníku hrát konkurence schopný fotbal. Odešla sice páteřní osa týmu (ročník 2003) do dospělého fotbalu, ale vzhledem k zapojení mladších ročníků (2005 a 2006) už v jarní části předchozí sezóny, se podařilo celkem dobře navázat.
 
Je pravda, že v některých utkáních bylo znát, že v klubu došlo k odlivu hráčů. Na tomto faktu sebohužel nejvíce podepsala koronavirová pandemie. Po úspěšných ročnících 2000 až 2003 je zde přechodné období, kdy ročník 2004 je hlavní věkovou kategorií dorostu v letošní sezóně (bohužel jsou jen čtyři). Ti mladší to však vzali za správný konec a v rámci možností, dle mého názoru, hrajeme pohledný fotbal.
 
Snažíme se o kombinaci s častým zakončením, kdy si vypracujeme i mnoho šancí, ale bohužel nás trápí produktivita. A jak to již ve fotbale bývá a platí, nedáš – dostaneš. Do jarních bojů tedy musíme v zimní přestávce zapracovat především na koncovce, na celkové aktivnosti a důrazu v poslední třetině hřiště.
 
Trenéři jsou vždy „ne“spokojeni, to už tak bývá, ale nelze jen kritizovat. Kluci hrají většinou opravdu dobře a některým akcím nezbývá než zatleskat. Vyjádření některých trenérů po utkání, že se naše hra líbí i soupeřům, vždy potěší. Důležité je a kluci to již pochopili, že fotbal je hra kolektivní a tady je parta kluků velmi dobrá. U většiny je zde snaha udělat pro kolektiv maximum. Motivací by měla být především radost ze hry.
 
Trenéři KM + MV